Založ si blog

Pohľad na vojnu cez projekt kooperativizmus.

Keď boli zbombardované dvojičky v New Yorku, prípadne klamalo sa o existencii zbraní hromadného ničenia v Iraku, nasledovali vojenské ťaženia. Vraždenie, bombardovanie, zabíjanie nevinných ľudí. Išlo o agresívne, na podvodoch založené vojny, za ktorou bola expanzia vplyvu niekoho. Povedzme tomu aj biznis vojny. V médiách dodnes nedali zjavné pochybnosti o pravde pri obchodnom centre a terorizme, pričom fyzikálne zákony a zákony zdravého rozumu hovorili a hovoria jasnou rečou.

 

Puč na Ukrajine mal všetky znaky pučov, ktoré dlhodobo organizuje americká CIA a nebolo ich v minulých desaťročiach málo. Fakty ukazovali jasne, nebolo tam všetko s kostolným poriadkom.

 

Rusko je dnes agresor. Vojna nie je dobrá. Nikto ju nechce. Ale Rusko je agresor, ktorý má dnes tisicnásobne väčšie právo hovoriť, že bráni svoju krajinu, ako je to v prípade agresora z USA v iných prípadoch. Ide o tisicnásobne väčší akt sebaobrany ako to, čo predvádzali tí spoza veľkej mláky. Ktorí sa nenaučili žiť sami so sebou vo svojej tlupe a musia zotročovať a zbíjať inde.

 

Problém je systém. Problém nie sú nevinní ľudia, ktorí sú do toho vtiahnutí rôznym spôsobom. Z jednej či druhej strany barikády. Niekto chce, aby sa štvali a zabíjali. Problém je systém, ktorý tlačí západ k expanzii, lebo by neprežil. Na svete je dnes len jedna jeho alternatíva, ktorá sa môže pasovať za demokratickú, trhovú, plne zdôvodnenú, realizovateľnú a obsahuje všetko, čo sa pri takom projekte dá vôbec pomyslieť. Som jej autorom a som Slovák. A výsledok? Snaží sa ma blokovať facebook. Americká firma a médium. Tej Ameriky, ktorá tak rada rozpráva o slobode slova. Napriek tomu, že niečo také a v takom stave nikde inde neexistuje. Napriek tomu, že využívam iba svet preukázateľných faktov a informácií, ktoré sú v súlade so systémovými štruktúrami. Blokujú ma média, blokujú ma politici a osobnosti doby. Aj keď argumenty nemajú. Prečo?

 

Západný režim je režim podvodov a úžery. Vychoval politickú triedu a triedu riadiacich štruktúr, ktorá riadi aj Slovensko. Dokážu klamať, zavádzať, hľadajú nenávisť a na viac sa nezmôžu. V kontexte projektu sa snažia mi nedať prácu, nedať zdroje, nedať možnosť na normálny život. Len aby som nemal šancu niečo také odprezentovať a ľuďom ukázať. Režim podvodov, šikany, klamstva a zotročovania im to umožňuje. Nič okrem toho totižto neobsahuje. Tí, ktorí dnes kričia aký zlý je Putin, tí ktorí sa dnes hrajú na dobrých a ukazujú dobré srdcia, roky klamú a zavádzajú a zneužívajú režim na to, aby napríklad takéto veci neprešli do éteru. Tí, ktorí to vlastne spôsobujú.

 

Aj projekt kooperativizmus a okolnosti okolo neho ukazujú, že hlavným problémom doby nie je Rusko. Že je tu iná mašinéria, ktorá to spôsobuje. Vojna na Ukrajine je tisícnásobne menej biznisová z pohľadu toho, kto ju rozpútal, ako tie, ktoré som spomínal vyššie. A tisícnásobne viac obranná. Aj keď vojnu treba odmietať. Len ten hlbší pohľad je iný, ako vám ju predkladajú tí, ktorí to tu skutočne ruinujú. Len na svoje kroky a činy rýchlo zabúdajú. A ja ich chcem v takejto vypätej dobe pripomenúť. Politici, odborníci alias sociálni inžinieri doby, výsledok úžerníckeho režimu. Klamári a naničhodníci. Viac bude súčasť knihy, keďže ide o zložitú problematiku. Aj keď zrejme aj takto jasnú a zrozumiteľnú.

Niekto nás tu zjavne dlhodobo obludne klame a nie je to z Ruska. Niekto tu niečo rozpútava a nie je to z Ruska. Aj keď je to tam asi ťažké a situácia je tam zlá. Aj keď sa toto asi stať nemalo. Ale niekto je dlhodobo tlačený do kúta, vydieraný. Lebo západný režim vychováva takéto zberby, alias osobnosti doby. Také, čo robia teraz to, čo som naznačoval. Niekto tu pekne klamal, klame a zavádza. Naposledy možno Rusko, ktorému to budú teraz ukazovať tí, ktorí taja klamstvá obludných rozmerov naznačených vyššie. Opäť budú hľadať zdroj svojej frustrácie, opäť na tom budú spájať ľudí, lebo nenávisť a odsudzovanie je jediné, čím to dokážu. Tak sú naučení a ďalej ich život a hlavne tento systém nepustil. Ten zdroj problému a aj dnešnej vojny, ktorá môže dospieť do katastrofických rozmerov je zjavne inde ako v Rusku, milí priatelia.

 

 

 

Viac na www.kooperativizmus.sk

 

 

Verejná výzva na Miloslava Olejára, kandidáta na primátora Bardejova(aj video)

24.06.2022

Najprv som túto výzvu chcel urobiť iba cez video a moju facebookovú stránku. Ale akosi to odrazu nejde. Reklamy nejdu, vraj treba vymeniť údaje. Poradili mi nejakí ľudia. No uvidíme, hneď to skúsim. Teraz nejde dať priamo ani video. Možno som niečo urobil ja, ale asi by už neprekvapovalo, keby to bola práca niekoho iného. Jednoducho americká sloboda slova zasahuje do volieb na [...]

Akcia zneguj projekt kooperativizmus za 5000 Eur ukončená. Video.

25.03.2022

Takže ani 5000 Eur nepresvedčilo. Prečo asi? Množstvo klamárov a zavádzačov, príde na lámanie chleba a všetci zdúchnu. Ponúkaných 5000 Eur by malo stačiť na ukážku toho, prečo tomu tak je. Žijeme smutnú dobu. Ponúkať niečo zdôvodnené a v súvislostiach osobnostiam a riadiacim štruktúram dnešného režimu je ako rozprávať sa s mojim psom o futbalovom [...]

Posledná možnosť napadnúť závery o kooperativizme za 5000 Eur! ! !

23.03.2022

Kooperativizmus je historicky prvou a dnes jedinou plne zdôvodnenou, realistickou a demokratickou alternatívou k otrokárskym režimom. Dnes na svete neexistuje iný projekt, ktorého autor by ho mohol dať do diskusií a ponúkať odmenu za jeho znegovanie. Niečo také sa ponúka prvýkrát v histórii. Vieš znegovať tieto predložené závery? Ak áno, môžeš si zarobiť [...]

Olaf Scholz

Scholz varoval pred rozdelením sveta na dva bloky. Podľa kancelára ide o Putinovu pascu

27.06.2022 11:05

Podľa nemeckého kancelára nie je pravda, že svet je rozdelený na globálny Západ - t. j. G7 a ich priateľov na severe - a všetkých ostatných, ako to tvrdí ruský prezident.

Jens Stoltenberg

Summit NATO má dať novú stratégiu vo svete zmenenom ruskou inváziou

27.06.2022 11:00

Mal by byť schválený balíček pomoci pre Ukrajinu, ktorý krajine pomôže s prechodom zo starej, sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO.

Covid / Koronavírus /

Pribudlo 95 prípadov covidu, pozitivita testovania dosiahla 29 percent

27.06.2022 10:16

V nemocniciach je v súčasnosti 182 pacientov s koronavírusom.

Afganistan zemetrasenie

Počet detských obetí zemetrasenia v Afganistane stúpol na 155

27.06.2022 10:09

Vládcovia Afganistanu z hnutia Taliban oznámili, že celkový počet zabitých pri zemetrasení predstavuje 1150 a stovky ďalších obyvateľov utrpeli zranenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 96138x
Priemerná čítanosť článkov: 2465x

Autor blogu

Kategórie