Založ si blog

Úroveň odbornosti dnešných politikov nie je národná tragédia.

Kapitalistický režim vytvoril riadiace štruktúry, ktoré majú málo spoločného s objektívnymi schopnosťami. Často doslova a do písmena úžernícke bandy, čo v konečnom dôsledku spôsobuje prakticky všetky spoločenské problémy. Nielen dneška, dnešného otrokárskeho režimu, ale aj tých minulých. Stále to bolo o tom istom probléme. Aj dnes sa to už relatívne vie a tuší, literatúra to spomína cez mnohé oblasti. Nakoniec oči neglupe, kec kukaju na televizor a na dnešných politikov. Jak še hutori na vychodze. Je to ale samozrejme ťažšie objektívne a verejne nejako dokázať.

 

A práve toto sa ide urobiť v rámci projektu kooperativizmus. Dostať ho do diskusií s tými, ktorí sa javia ako odborníci doby a mali by byť schopní reagovať a takéto veci posudzovať. Ono je to vlastne ich povinnosť, ale to ich málo rozvinuté mozgy s nulovou dávkou objektivity, schopností, čestnosti a poctivosti, asi nikdy nepochopia. Alebo nechcú, či pochopiť nemôžu. Ich vízie a návrhy riešení zneguje v podstate cvičená opica zo zoologickej záhrady, tak aspoň posúdiť správnosť či nesprávnosť iných. To by mohli a mali byť schopní urobiť. Hlavne keď ide o niečo, čo je len jedno a nič podobné neexistuje. V podstate jediné zdôvodnené riešenie do budúcnosti.

 

Lenže je tu dôležité lenže. Ktoré trochu obhajuje tých našich supermanov a superodborníkov doby. Ide o problém, ktorého korene sú inde ako priamo v našej krajine. Je to systémový problém. Budeme to musieť dostať, alebo minimálne ponúkať do diskusií aj na medzinárodnom fóre. A preto je tu anglická verzia prezentácie, ktorá bude ponúkaná aj mimo našej krajiny. Trochu dlhšia ako tá slovenská, ale tak to nejako vyšlo a trochu viac sme sa tam rozrozprávali. A hlavne trochu pomalšie a možno opäť v širších súvislostiach. Aj keď výsledky sa dajú očakávať podobné, ako pri všetkých diskusiách doteraz. Je to jednoducho prvá zdôvodnená, demokratická a realistická alternatíva k otrokárskym režimom a tým je povedané všetko. Čas ani miesto nerozhoduje.

 

prezentácia v anglickom jazyku: https://www.youtube.com/watch?v=q210tEQpht8

 

Takže aby ste na tých našich odborníkov a politikov doby neboli veľmi nahnevaní, aj keď ich fatálne zlyhania aj v kontexte s týmto projektom sú takého charakteru, že by mali byť tak najskôr  v base na doživotie. Už len tento projekt obsahuje na to stopercentné dôkazy.

 

Úroveň odbornosti a profesionality dnešných politikov a iných sociálnych inžinierov doby ale nie je národná tragédia. Je to totižto medzinárodná tragédia.

 

P.S. viac na webe www.kooperativizmus.sk, kde sa nachádza aj slovenská verzia prednášky. Za znegovanie a spochybnenie ktorej je ponúkaných 5000 Eur!! V prípade záujmu a pocitu, že to dokážete, treba sa hlásiť cez email. Prípadne rovno sa zúčastniť diskusie, kde bude prednáška zopakovaná a ktorá sa vzhľadom na pandémiu odkladá na neskoršie. Najskôr polovice decembra, najneskôr marec-apríl. Takto sa môžete v predstihu pripraviť. Jej konanie bude avizované minimálne týždeň vopred aj cez blogy. Publikácie k problematike na webe.. V prípade záujmu možná aj online diskusia, ale je snahou vyhnúť sa manipulátorom a hejterom v písomných internetových diskusiách. Tá verejná bude jednoducho nahrávaná a pre potreby projektu neskôr ukázaná v éteri.

Podvodníci v riadení režimu nielen ako známy fakt, ale už preukázateľná skutočnosť

14.10.2022

Do riadiacich a následne odborných štruktúr režimu sa vzhľadom na jeho zlodejsko úžernícku povahu naimplementovali podvodníci, klamári a zavádzači. Žijeme dobu úžery a klamstiev a je to cítiť v akejkoľvek aktivite pri snahách o prežitie. Je založený na likvidáciách poctivých ľudí, umelých kariérach vznikajúcich cez takéto inkvizičné procesy a to všetko [...]

Švédsky kapitalista už jeden rozvoj zastavil a priniesol devastáciu. Pozor, možno to robí zase.

01.07.2022

Akoby platilo, že ak začalo ísť o majetkové pomery a chcelo sa ísť cestou k demokratizácii ekonomického prostredia, vtedy sa najvyšší rozzúrili a veci zastavili. Píše dnes literatúra aj na margo udalostí vo Švédsku v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia. Práve vtedy stála Európa na križovatke. Buď sa pôjde demokratizáciou, alebo sa uvoľnia [...]

Verejná výzva na Miloslava Olejára, kandidáta na primátora Bardejova(aj video)

24.06.2022

Najprv som túto výzvu chcel urobiť iba cez video a moju facebookovú stránku. Ale akosi to odrazu nejde. Reklamy nejdu, vraj treba vymeniť údaje. Poradili mi nejakí ľudia. No uvidíme, hneď to skúsim. Teraz nejde dať priamo ani video. Možno som niečo urobil ja, ale asi by už neprekvapovalo, keby to bola práca niekoho iného. Jednoducho americká sloboda slova zasahuje do volieb na [...]

Nigéria, Boko Haram, vojaci

Nigérijská armáda viedla vo vojne proti Boko Haram tajný potratový program

08.12.2022 00:05

Armáda ukončila tisíce tehotenstiev dievčat a žien, ktoré uniesli a znásilnili islamistické skupiny. Mnohé zo žien s interrupciami nesúhlasili, niektoré podanie potratovej injekcie neprežili.

Pedro Castillo

Zatkli peruánskeho prezidenta Castilla. Mal sa pokúsiť o štátny prevrat

07.12.2022 23:17

Poslanci Pedra Castilla zbavili funkcie krátko po tom, čo hlava štátu oznámila zámer zákonodarný zbor rozpustiť a vyhlásiť predčasné voľby.

Štefan Hamran / Roman Mikulec /

Trenčianska prokuratúra preveruje pre nelegálnu migráciu Mikulca a Hamrana

07.12.2022 21:17

Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Pápež František

Vojna na Ukrajine pripomína pápežovi fázu holokaustu, operáciu Reinhard

07.12.2022 21:00

Operáciou Reinhard nacisti označovali svoje plány na vyhladenie Židov a Rómov na území Poľska počas druhej svetovej vojny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 105078x
Priemerná čítanosť článkov: 2563x

Autor blogu

Kategórie