Založ si blog

Úroveň odbornosti dnešných politikov nie je národná tragédia.

Kapitalistický režim vytvoril riadiace štruktúry, ktoré majú málo spoločného s objektívnymi schopnosťami. Často doslova a do písmena úžernícke bandy, čo v konečnom dôsledku spôsobuje prakticky všetky spoločenské problémy. Nielen dneška, dnešného otrokárskeho režimu, ale aj tých minulých. Stále to bolo o tom istom probléme. Aj dnes sa to už relatívne vie a tuší, literatúra to spomína cez mnohé oblasti. Nakoniec oči neglupe, kec kukaju na televizor a na dnešných politikov. Jak še hutori na vychodze. Je to ale samozrejme ťažšie objektívne a verejne nejako dokázať.

 

A práve toto sa ide urobiť v rámci projektu kooperativizmus. Dostať ho do diskusií s tými, ktorí sa javia ako odborníci doby a mali by byť schopní reagovať a takéto veci posudzovať. Ono je to vlastne ich povinnosť, ale to ich málo rozvinuté mozgy s nulovou dávkou objektivity, schopností, čestnosti a poctivosti, asi nikdy nepochopia. Alebo nechcú, či pochopiť nemôžu. Ich vízie a návrhy riešení zneguje v podstate cvičená opica zo zoologickej záhrady, tak aspoň posúdiť správnosť či nesprávnosť iných. To by mohli a mali byť schopní urobiť. Hlavne keď ide o niečo, čo je len jedno a nič podobné neexistuje. V podstate jediné zdôvodnené riešenie do budúcnosti.

 

Lenže je tu dôležité lenže. Ktoré trochu obhajuje tých našich supermanov a superodborníkov doby. Ide o problém, ktorého korene sú inde ako priamo v našej krajine. Je to systémový problém. Budeme to musieť dostať, alebo minimálne ponúkať do diskusií aj na medzinárodnom fóre. A preto je tu anglická verzia prezentácie, ktorá bude ponúkaná aj mimo našej krajiny. Trochu dlhšia ako tá slovenská, ale tak to nejako vyšlo a trochu viac sme sa tam rozrozprávali. A hlavne trochu pomalšie a možno opäť v širších súvislostiach. Aj keď výsledky sa dajú očakávať podobné, ako pri všetkých diskusiách doteraz. Je to jednoducho prvá zdôvodnená, demokratická a realistická alternatíva k otrokárskym režimom a tým je povedané všetko. Čas ani miesto nerozhoduje.

 

prezentácia v anglickom jazyku: https://www.youtube.com/watch?v=q210tEQpht8

 

Takže aby ste na tých našich odborníkov a politikov doby neboli veľmi nahnevaní, aj keď ich fatálne zlyhania aj v kontexte s týmto projektom sú takého charakteru, že by mali byť tak najskôr  v base na doživotie. Už len tento projekt obsahuje na to stopercentné dôkazy.

 

Úroveň odbornosti a profesionality dnešných politikov a iných sociálnych inžinierov doby ale nie je národná tragédia. Je to totižto medzinárodná tragédia.

 

P.S. viac na webe www.kooperativizmus.sk, kde sa nachádza aj slovenská verzia prednášky. Za znegovanie a spochybnenie ktorej je ponúkaných 5000 Eur!! V prípade záujmu a pocitu, že to dokážete, treba sa hlásiť cez email. Prípadne rovno sa zúčastniť diskusie, kde bude prednáška zopakovaná a ktorá sa vzhľadom na pandémiu odkladá na neskoršie. Najskôr polovice decembra, najneskôr marec-apríl. Takto sa môžete v predstihu pripraviť. Jej konanie bude avizované minimálne týždeň vopred aj cez blogy. Publikácie k problematike na webe.. V prípade záujmu možná aj online diskusia, ale je snahou vyhnúť sa manipulátorom a hejterom v písomných internetových diskusiách. Tá verejná bude jednoducho nahrávaná a pre potreby projektu neskôr ukázaná v éteri.

Verejná výzva na Miloslava Olejára, kandidáta na primátora Bardejova(aj video)

24.06.2022

Najprv som túto výzvu chcel urobiť iba cez video a moju facebookovú stránku. Ale akosi to odrazu nejde. Reklamy nejdu, vraj treba vymeniť údaje. Poradili mi nejakí ľudia. No uvidíme, hneď to skúsim. Teraz nejde dať priamo ani video. Možno som niečo urobil ja, ale asi by už neprekvapovalo, keby to bola práca niekoho iného. Jednoducho americká sloboda slova zasahuje do volieb na [...]

Akcia zneguj projekt kooperativizmus za 5000 Eur ukončená. Video.

25.03.2022

Takže ani 5000 Eur nepresvedčilo. Prečo asi? Množstvo klamárov a zavádzačov, príde na lámanie chleba a všetci zdúchnu. Ponúkaných 5000 Eur by malo stačiť na ukážku toho, prečo tomu tak je. Žijeme smutnú dobu. Ponúkať niečo zdôvodnené a v súvislostiach osobnostiam a riadiacim štruktúram dnešného režimu je ako rozprávať sa s mojim psom o futbalovom [...]

Posledná možnosť napadnúť závery o kooperativizme za 5000 Eur! ! !

23.03.2022

Kooperativizmus je historicky prvou a dnes jedinou plne zdôvodnenou, realistickou a demokratickou alternatívou k otrokárskym režimom. Dnes na svete neexistuje iný projekt, ktorého autor by ho mohol dať do diskusií a ponúkať odmenu za jeho znegovanie. Niečo také sa ponúka prvýkrát v histórii. Vieš znegovať tieto predložené závery? Ak áno, môžeš si zarobiť [...]

Olaf Scholz

Scholz varoval pred rozdelením sveta na dva bloky. Podľa kancelára ide o Putinovu pascu

27.06.2022 11:05

Podľa nemeckého kancelára nie je pravda, že svet je rozdelený na globálny Západ - t. j. G7 a ich priateľov na severe - a všetkých ostatných, ako to tvrdí ruský prezident.

Covid / Koronavírus /

Pribudlo 95 prípadov covidu, pozitivita testovania dosiahla 29 percent

27.06.2022 10:16

V nemocniciach je v súčasnosti 182 pacientov s koronavírusom.

Afganistan zemetrasenie

Počet detských obetí zemetrasenia v Afganistane stúpol na 155

27.06.2022 10:09

Vládcovia Afganistanu z hnutia Taliban oznámili, že celkový počet zabitých pri zemetrasení predstavuje 1150 a stovky ďalších obyvateľov utrpeli zranenia.

Protest uciteľov / Školstvo /

Školskí odborári nepovažujú jednorazový príspevok za zvýšenie platov

27.06.2022 10:04

Odborári vnímajú príspevok ako kompenzačný a trvajú naďalej na desaťpercentnom zvýšení tarifných platov pre všetkých zamestnancov školstva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 96136x
Priemerná čítanosť článkov: 2465x

Autor blogu

Kategórie