Založ si blog

Vedecky zdôvodnenú demokraciu dze še nebude dac kradnuc dajak nikto nechce. . . Prečo asi?

Vznikli nové vedecké dôkazy o existencii Boha. Môžete ich uverejniť v rámci vašich náboženských štruktúr?

Viete čo, uverejníme ich a ponúkneme ľuďom na prehodnotenie iba v tom prípade, že sa stanete našim členom. Zrejme by mi odpovedal na takú prosbu nejaký jeho predstaviteľ.

Ak by som to urobil u každého náboženstva a to len preto, aby sa vedecké dôkazy o Bohu dostali medzi ľudí, bol by zo mňa kresťan, moslim, hinduista, ale možno aj katolík, evanjelik, predstaviteľ grécko-katolíckeho vierovyznania v rámci jedenej z týchto predstáv. A to všetko zároveň. Musel by som sa navonok stotožniť so všetkými. Ale to by asi znamenalo, že som pokrytec v každom z nich. A to len preto, aby sa vedecké dôkazy o tom, ako Boh vyzerá, čo to je a pod, dostali medzi ľudí.  Ak by som ich teda mal.

Niečo také sa asi nestane, vedeckosť pri Bohu asi nebude nikdy. Aj keď by to pomohlo. Pozrieť sa na to, čo rôzne predstavy narobili v histórii ľudstva je asi dostatočným dôkazom o tom, že by to pomohlo. A nemusíme zachádzať až tak ďaleko. V Juhoslávii sa kvôli tomu vraždili susedia len pred niekoľkými rokmi. V Írsku to robili dokonca v rámci jedného náboženstva a to tiež len nedávno.

Vedeckosť pri Bohu asi nedosiahneme, ľudia budú rôzne predstavy využívať na boj proti niekomu, lebo je to najjednoduchšia a najľahšie ospravedlniteľná a zdôvodniteľná cesta ako žiť v nenávisti, ku ktorej sme aj týmto systémom vedení. Dnes je to vidieť cez šikany v pracovných procesoch, nespravodlivostiach tam, ale v princípe je aj dnešný vyspelý úžernícky svet postavený výlučne na produkovaní tejto formy energie.

Ale iné to môže byť pri inom pojme. Slove demokracia. Slovo, ktoré zase využívajú dnešní politici na obhajobu svojich činov, často svojho boja za „západné hodnoty“. Keď už raz politici sú a práve cez tieto hodnoty sa k tomuto statusu dostali. To, že toto slovo v zásade nevedia ani len definovať, je už iná vec. Tak ako sa niekto pokúsil zlikvidovať dvojičky v mene jeho Boha a potom následne tí druhí utekali vraždiť na druhú stranu zemegule v mene iného, zase ich Boha, tak aj politici rozširujú kapitalistické impérium v mene tzv. demokracie. Pričom pri tomto je vedeckosť omnoho viac dosiahnuteľná a je jasné a isté, čo tá cesta k nej v rámci kapitalizmu znamená.

Môžete mi uverejniť prednášku na historicky prvú zdôvodnenú, demokratickú alternatívu k otrokárskym režimom? Pýtam ja jedného z predstaviteľov tzv. hnutia za demokratizáciu DIEM 25. Členmi sú aj  známe osobnosti ako Assange či Veroufakis, ale idú tiež len šíriť akéhosi svojho Boha. Len tiež nevedia ako vyzerá a ako to docieliť. Ten Boh je teraz samozrejme vedecky zdôvodniteľnejšia demokracia. Oni mi na to odpovedia, že prednášku uverejnia pod podmienkou že sa stanem ich členom. Presne to isté, ako keby som dával vedecké dôkazy o Bohu náboženstvu, ale uverejnia ich iba v tom prípade, že sa najprv stotožním s ich predstavami. Asi by to bolo pokrytecké, čo?

Naši milovníci demokracie, o ktorej nemajú ani potuchy a najmenšiu predstavu v kontexte s potrebami doby, urobili presne toto. Keď im naznačím, že uverejnenie iba pri takýchto podmienkach, ponúkanom projekte, ich nulovej pevnej predstave a ich cieľoch je asi to isté ako príklad s náboženstvami, už sú to z mojej strany výlevy a nevidia dôvod, prečo by so mnou vôbec komunikovali. Ďalší blázni pri snahe o moc, ktorí tam ukazujú akurát tak svoje ego, pomyslím si. Bolo by to v pohode, keby to nebolo vlastne smutné. Kapitalistický režim vychováva a profiluje prakticky iba takýchto ľudí. Človek nevie, či ide o demenciu, alebo to myslia vážne. Lenže celá politika a dnešný systém vyzerá presne tak. Samozrejme aj média a iné riadiace a intelektuálne štruktúry režimu. Režimu zločincov, imbecilov, primitívov, ináč sa to aj v tomto prípade skutočne povedať ani nedá..

Podobne ako s náboženstvami, čo poviete? Tak Boh, ako aj demokracia, sú dodnes zásterkami pre moc a peniaze. Aj keď pri tej demokracii je tá cesta k vedeckosti asi jednoduchšia a asi aj hotová…

Prvá zdôvodnená demokratická alternatíva k otrokárskym režimom na webe www.kooperativizmus.sk

Prednáška spomínaná v blogu: https://www.youtube.com/watch?v=XO0uFFWLl-c&t=483s

 

Podvodníci v riadení režimu nielen ako známy fakt, ale už preukázateľná skutočnosť

14.10.2022

Do riadiacich a následne odborných štruktúr režimu sa vzhľadom na jeho zlodejsko úžernícku povahu naimplementovali podvodníci, klamári a zavádzači. Žijeme dobu úžery a klamstiev a je to cítiť v akejkoľvek aktivite pri snahách o prežitie. Je založený na likvidáciách poctivých ľudí, umelých kariérach vznikajúcich cez takéto inkvizičné procesy a to všetko [...]

Švédsky kapitalista už jeden rozvoj zastavil a priniesol devastáciu. Pozor, možno to robí zase.

01.07.2022

Akoby platilo, že ak začalo ísť o majetkové pomery a chcelo sa ísť cestou k demokratizácii ekonomického prostredia, vtedy sa najvyšší rozzúrili a veci zastavili. Píše dnes literatúra aj na margo udalostí vo Švédsku v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia. Práve vtedy stála Európa na križovatke. Buď sa pôjde demokratizáciou, alebo sa uvoľnia [...]

Verejná výzva na Miloslava Olejára, kandidáta na primátora Bardejova(aj video)

24.06.2022

Najprv som túto výzvu chcel urobiť iba cez video a moju facebookovú stránku. Ale akosi to odrazu nejde. Reklamy nejdu, vraj treba vymeniť údaje. Poradili mi nejakí ľudia. No uvidíme, hneď to skúsim. Teraz nejde dať priamo ani video. Možno som niečo urobil ja, ale asi by už neprekvapovalo, keby to bola práca niekoho iného. Jednoducho americká sloboda slova zasahuje do volieb na [...]

Pedro Castillo

Zatkli peruánskeho prezidenta Castilla. Mal sa pokúsiť o štátny prevrat

07.12.2022 23:17

Poslanci Pedra Castilla zbavili funkcie kvôli „trvalej morálnej nespôsobilosti“. USA ho už nepovažujú za úradujúceho peruánskeho prezidenta. Susedné krajiny vyjadrili z diania v krajine obavy.

Štefan Hamran / Roman Mikulec /

Trenčianska prokuratúra preveruje pre nelegálnu migráciu Mikulca a Hamrana

07.12.2022 21:17

Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Pápež František

Vojna na Ukrajine pripomína pápežovi fázu holokaustu, operáciu Reinhard

07.12.2022 21:00

Operáciou Reinhard nacisti označovali svoje plány na vyhladenie Židov a Rómov na území Poľska počas druhej svetovej vojny.

Sergio Mattarella

Mattarella: Veľkú ruskú kultúru nemožno zrušiť

07.12.2022 20:45, aktualizované: 22:46

Taliansky prezident to vyhlásil pred premiérou opery "Boris Godunov" v milánskej La Scale a vyslúžil si za to potlesk v stoji.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 105066x
Priemerná čítanosť článkov: 2563x

Autor blogu

Kategórie