Založ si blog

Tvorba kariér, ničnerobenie a nulové výstupy. NBS plne v rukách režimu?

Chceli by sme Vás však informovať, že výberová komisia sa rozhodla nepozvať Vás na pohovor. Odpisuje mi pracovníčka NBS. Teda Národnej banky Slovenska. Dôvod, prečo som sa hlásil na danú pozíciu bol ten, že som niečo urobil a vedel sa preukázať analýzou, ktorá na túto pozíciu sedí ako uliata. Vlastne nič viac sa na to ani nedá ponúknuť. Dôvod mi neoznámili.

Mám za sebou tvorbu analýz, ktoré ďaleko prevyšujú dnešných odborníkov. Mal som byť pozvaný, to je jasné. Na otázku, kto bol pozvaný a čím sa prezentoval, odpoveď som nedostal. Predpokladám, že to bude nejaký známy nejakého známeho, kto v rámci nejakej finančnej inštitúcie pil so šéfmi kávu. Neurobil síce nikdy nič, ale v životopise mal niekoľkoročné pitie kávy a branie dobrého platu. Je jasné, že sa neprezentoval ničím konkrétnym. Minimálne je jasné, že moje prezentovanie sa ďaleko prevýšilo akúkoľvek inú snahu a vedel som to od začiatku. To sa dá ľahko dokázať.

Spolu s mojimi otázkami som dal aj niekoľko otázok na publikáciu, ktorú daná inštitúcia vydala. Ohľadom štrukturálnych politík.

https://www.nbs.sk/sk/publikacie/strukturalne-vyzvy?fbclid=IwAR2Qd-s9UD5WHueT87U8u7hUxV32Pq839bNUrQ9W3gmGPp2eZer8592wS4E

Vyšlo z nich asi 90 strán. Vraj chcú priblížiť produktivitu Slovenska západným krajinám, lebo proces sa zastavil. Analýzy, ktorými som sa prezentoval aj pri tejto snahe o prácu sa týkajú výlučne produktivity a ich časovému rozboru. Veľmi rýchlo som videl, kde sa daní odborníci nachádzajú. Navrhli tri veci, ktoré dokázateľne nefungujú, sú málo účinné, prípadne majú až negatívny dosah na daný cieľ. Dnes na to existuje dosť literatúry, avšak tam na to nemajú čas. Písali aj o veciach ako rovnovážna úroková miera, či akési vyššie princípy či hodnoty, ktoré majú produktivitu zvýšiť. Bez súvislostí, bez zdôvodnenia. Ako keby to videli na čarovnej guli z Pána prsteňov. Z 90 strán je minimálne tretina o zdraví a životnom prostredí, lebo z odborných súvislostí by nemali o čom. Alebo nevedia poskladať v podstate nič. Zdravie a životné prostredie je tak ich maximum, čo môžu. Len to je agenda niekoho iného. Ale aspoň z toho človek niečo má, ak si to prečíta. Jednoducho táto inštitúcia, kde pracujú stovky, až tisícky ľudí, vyšla s publikáciou, ktorá má nulovú odbornú hodnotu, je to povrchný lajster ničoho a na otázky samozrejme odpovedať nevedia.

Idú riešiť aj problém sociálnej inklúzie. Jedna z mojich otázok je aj to, čo má byť kritériom pre sociálnu inklúziu a na čom má byť založená. Keď už odmietli niekoho, kto pre nejakú pozíciu má tie najobjektívnejšie výsledky práce, ktoré určite ďaleko prevyšujú výsledky kohokoľvek, kto sa na to hlási. Odpovedať nevedia. Pre našich odborníkov je kritériom asi pitie kávy. Kritériom určite nie je poctivá práca. Jednoducho profesionálni riešitelia spoločenských problémov. Špičkoví sociológovia.

Dnešný finančný systém vytvára akési odborné kapacity. Len tie kapacity majú nulovú odbornosť. Finančné inštitúcie zarábajú prakticky na ničom. Na okrádaní, na drancovaní, bez nutnosti nejakej snahy o rovnováhu. Nemusia kontrolovať vlastne nič, všetko im padá samo. To, čo robia, prakticky vôbec neovplyvňuje výsledky ich firiem. Takto je formované toto kocúrkovo v rámci dnešného režimu. Tam majú priestor na tvorbu akýchsi osobností a kariér ľudí, ktorí potom túto spoločnosť ruinujú a ničia. Aj v rámci volieb, v ktorých som chcel absolútne nadčasový projekt predstaviť, sa ukázalo zopár ľudí, ktorí z tohto prostredia vyšli. Išli projekt negovať, alebo mu dávať polená. Jeden sa prezentoval tým, že má dobré vzťahy na pracovisku(v preklade to môže znamenať aj poddajný otrok, ktorý bude pritakávať na hocičo a neváha pritom zotročiť vlastnú komunitu). Krásne sa prežehnával, vedel dobre bicyklovať a sadiť stromčeky. Ďalší zase riešil to, aké typy rozpočtov sú pre samosprávu najlepšie. Proste problém storočia. Samosprávy ešte väčší neriešili. K svojmu odboru, o ktorom je aj môj projekt, nevedeli v podstate nič. Vyhľadávali úplne niečo iné. Hľadali ako oklamať ľudí, prezentujúc sa kariérami, ktoré im tento režim poskytol za ničnerobenie a službu zlodejským organizáciám.

Žijeme v zločineckom režime, ktorý robí a vytvára osobnosti s nulovou odbornosťou. Tárajú, strieľajú do vetra, nechápu žiadnym súvislostiam. Dávajú im priestor v médiách a ruinujú a páchajú genocídu na vlastnom národe. NBS je inštitúcia, kde si ľudia robia kariéry a pijú kávu. Nič iné z nich nevyjde. Tá naša nemá vo svojej kompetencii už ani vydávanie peňazí(alebo tlačenie v rámci dnešného režimu) a ich kontrola finančného systému má doslova nulovú hodnotu. Čo potvrdila minulosť a krízy.

Asi takto vyzerá realita doby. Zabíja sa tu a vraždí všetko živé a zdravé, do riadenia dostávajú ľudia na základe akýchsi iných, ako objektívnych kritérií. Na základe akéhosi zvláštneho mechanizmu režimu. Toto vytvára režim, takto je nastavený. Je jednoducho zločinecký a úžernícky. Potom výsledky tohto mechanizmu napríklad končia v politických kruhoch, kde sa prezentujú aj ako ekonomickí odborníci. Mentálny vývoj dnešných politikov sa asi zakryť nedá. Kapitalistickí imperialisti nasadili svoje zbrane. Podplácanie, úžeru, korupciu, hru s vysokým egom a kariérami. Bude ich treba dostať do diskusií a ukázať pravú tvár tejto doby. Aj keď stále utekajú.

Viac na www.kooperativizmus.sk

 

Podvodníci v riadení režimu nielen ako známy fakt, ale už preukázateľná skutočnosť

14.10.2022

Do riadiacich a následne odborných štruktúr režimu sa vzhľadom na jeho zlodejsko úžernícku povahu naimplementovali podvodníci, klamári a zavádzači. Žijeme dobu úžery a klamstiev a je to cítiť v akejkoľvek aktivite pri snahách o prežitie. Je založený na likvidáciách poctivých ľudí, umelých kariérach vznikajúcich cez takéto inkvizičné procesy a to všetko [...]

Švédsky kapitalista už jeden rozvoj zastavil a priniesol devastáciu. Pozor, možno to robí zase.

01.07.2022

Akoby platilo, že ak začalo ísť o majetkové pomery a chcelo sa ísť cestou k demokratizácii ekonomického prostredia, vtedy sa najvyšší rozzúrili a veci zastavili. Píše dnes literatúra aj na margo udalostí vo Švédsku v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia. Práve vtedy stála Európa na križovatke. Buď sa pôjde demokratizáciou, alebo sa uvoľnia [...]

Verejná výzva na Miloslava Olejára, kandidáta na primátora Bardejova(aj video)

24.06.2022

Najprv som túto výzvu chcel urobiť iba cez video a moju facebookovú stránku. Ale akosi to odrazu nejde. Reklamy nejdu, vraj treba vymeniť údaje. Poradili mi nejakí ľudia. No uvidíme, hneď to skúsim. Teraz nejde dať priamo ani video. Možno som niečo urobil ja, ale asi by už neprekvapovalo, keby to bola práca niekoho iného. Jednoducho americká sloboda slova zasahuje do volieb na [...]

Nigéria, Boko Haram, vojaci

Nigérijská armáda viedla vo vojne proti Boko Haram tajný potratový program

08.12.2022 00:05

Armáda ukončila tisíce tehotenstiev dievčat a žien, ktoré uniesli a znásilnili islamistické skupiny. Mnohé zo žien s interrupciami nesúhlasili, niektoré podanie potratovej injekcie neprežili.

Pedro Castillo

Zatkli peruánskeho prezidenta Castilla. Mal sa pokúsiť o štátny prevrat

07.12.2022 23:17

Poslanci Pedra Castilla zbavili funkcie krátko po tom, čo hlava štátu oznámila zámer zákonodarný zbor rozpustiť a vyhlásiť predčasné voľby.

Štefan Hamran / Roman Mikulec /

Trenčianska prokuratúra preveruje pre nelegálnu migráciu Mikulca a Hamrana

07.12.2022 21:17

Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Pápež František

Vojna na Ukrajine pripomína pápežovi fázu holokaustu, operáciu Reinhard

07.12.2022 21:00

Operáciou Reinhard nacisti označovali svoje plány na vyhladenie Židov a Rómov na území Poľska počas druhej svetovej vojny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 105074x
Priemerná čítanosť článkov: 2563x

Autor blogu

Kategórie