Založ si blog

Tvorba kariér, ničnerobenie a nulové výstupy. NBS plne v rukách režimu?

Chceli by sme Vás však informovať, že výberová komisia sa rozhodla nepozvať Vás na pohovor. Odpisuje mi pracovníčka NBS. Teda Národnej banky Slovenska. Dôvod, prečo som sa hlásil na danú pozíciu bol ten, že som niečo urobil a vedel sa preukázať analýzou, ktorá na túto pozíciu sedí ako uliata. Vlastne nič viac sa na to ani nedá ponúknuť. Dôvod mi neoznámili.

Mám za sebou tvorbu analýz, ktoré ďaleko prevyšujú dnešných odborníkov. Mal som byť pozvaný, to je jasné. Na otázku, kto bol pozvaný a čím sa prezentoval, odpoveď som nedostal. Predpokladám, že to bude nejaký známy nejakého známeho, kto v rámci nejakej finančnej inštitúcie pil so šéfmi kávu. Neurobil síce nikdy nič, ale v životopise mal niekoľkoročné pitie kávy a branie dobrého platu. Je jasné, že sa neprezentoval ničím konkrétnym. Minimálne je jasné, že moje prezentovanie sa ďaleko prevýšilo akúkoľvek inú snahu a vedel som to od začiatku. To sa dá ľahko dokázať.

Spolu s mojimi otázkami som dal aj niekoľko otázok na publikáciu, ktorú daná inštitúcia vydala. Ohľadom štrukturálnych politík.

https://www.nbs.sk/sk/publikacie/strukturalne-vyzvy?fbclid=IwAR2Qd-s9UD5WHueT87U8u7hUxV32Pq839bNUrQ9W3gmGPp2eZer8592wS4E

Vyšlo z nich asi 90 strán. Vraj chcú priblížiť produktivitu Slovenska západným krajinám, lebo proces sa zastavil. Analýzy, ktorými som sa prezentoval aj pri tejto snahe o prácu sa týkajú výlučne produktivity a ich časovému rozboru. Veľmi rýchlo som videl, kde sa daní odborníci nachádzajú. Navrhli tri veci, ktoré dokázateľne nefungujú, sú málo účinné, prípadne majú až negatívny dosah na daný cieľ. Dnes na to existuje dosť literatúry, avšak tam na to nemajú čas. Písali aj o veciach ako rovnovážna úroková miera, či akési vyššie princípy či hodnoty, ktoré majú produktivitu zvýšiť. Bez súvislostí, bez zdôvodnenia. Ako keby to videli na čarovnej guli z Pána prsteňov. Z 90 strán je minimálne tretina o zdraví a životnom prostredí, lebo z odborných súvislostí by nemali o čom. Alebo nevedia poskladať v podstate nič. Zdravie a životné prostredie je tak ich maximum, čo môžu. Len to je agenda niekoho iného. Ale aspoň z toho človek niečo má, ak si to prečíta. Jednoducho táto inštitúcia, kde pracujú stovky, až tisícky ľudí, vyšla s publikáciou, ktorá má nulovú odbornú hodnotu, je to povrchný lajster ničoho a na otázky samozrejme odpovedať nevedia.

Idú riešiť aj problém sociálnej inklúzie. Jedna z mojich otázok je aj to, čo má byť kritériom pre sociálnu inklúziu a na čom má byť založená. Keď už odmietli niekoho, kto pre nejakú pozíciu má tie najobjektívnejšie výsledky práce, ktoré určite ďaleko prevyšujú výsledky kohokoľvek, kto sa na to hlási. Odpovedať nevedia. Pre našich odborníkov je kritériom asi pitie kávy. Kritériom určite nie je poctivá práca. Jednoducho profesionálni riešitelia spoločenských problémov. Špičkoví sociológovia.

Dnešný finančný systém vytvára akési odborné kapacity. Len tie kapacity majú nulovú odbornosť. Finančné inštitúcie zarábajú prakticky na ničom. Na okrádaní, na drancovaní, bez nutnosti nejakej snahy o rovnováhu. Nemusia kontrolovať vlastne nič, všetko im padá samo. To, čo robia, prakticky vôbec neovplyvňuje výsledky ich firiem. Takto je formované toto kocúrkovo v rámci dnešného režimu. Tam majú priestor na tvorbu akýchsi osobností a kariér ľudí, ktorí potom túto spoločnosť ruinujú a ničia. Aj v rámci volieb, v ktorých som chcel absolútne nadčasový projekt predstaviť, sa ukázalo zopár ľudí, ktorí z tohto prostredia vyšli. Išli projekt negovať, alebo mu dávať polená. Jeden sa prezentoval tým, že má dobré vzťahy na pracovisku(v preklade to môže znamenať aj poddajný otrok, ktorý bude pritakávať na hocičo a neváha pritom zotročiť vlastnú komunitu). Krásne sa prežehnával, vedel dobre bicyklovať a sadiť stromčeky. Ďalší zase riešil to, aké typy rozpočtov sú pre samosprávu najlepšie. Proste problém storočia. Samosprávy ešte väčší neriešili. K svojmu odboru, o ktorom je aj môj projekt, nevedeli v podstate nič. Vyhľadávali úplne niečo iné. Hľadali ako oklamať ľudí, prezentujúc sa kariérami, ktoré im tento režim poskytol za ničnerobenie a službu zlodejským organizáciám.

Žijeme v zločineckom režime, ktorý robí a vytvára osobnosti s nulovou odbornosťou. Tárajú, strieľajú do vetra, nechápu žiadnym súvislostiam. Dávajú im priestor v médiách a ruinujú a páchajú genocídu na vlastnom národe. NBS je inštitúcia, kde si ľudia robia kariéry a pijú kávu. Nič iné z nich nevyjde. Tá naša nemá vo svojej kompetencii už ani vydávanie peňazí(alebo tlačenie v rámci dnešného režimu) a ich kontrola finančného systému má doslova nulovú hodnotu. Čo potvrdila minulosť a krízy.

Asi takto vyzerá realita doby. Zabíja sa tu a vraždí všetko živé a zdravé, do riadenia dostávajú ľudia na základe akýchsi iných, ako objektívnych kritérií. Na základe akéhosi zvláštneho mechanizmu režimu. Toto vytvára režim, takto je nastavený. Je jednoducho zločinecký a úžernícky. Potom výsledky tohto mechanizmu napríklad končia v politických kruhoch, kde sa prezentujú aj ako ekonomickí odborníci. Mentálny vývoj dnešných politikov sa asi zakryť nedá. Kapitalistickí imperialisti nasadili svoje zbrane. Podplácanie, úžeru, korupciu, hru s vysokým egom a kariérami. Bude ich treba dostať do diskusií a ukázať pravú tvár tejto doby. Aj keď stále utekajú.

Viac na www.kooperativizmus.sk

 

Sú dnešní vedci skutočne vedci, alebo majú nejaké iné úlohy?

17.04.2021

“Vyhrážky vedcom sú reálny problém.” vyjadrila sa pani Baťová počas kauzy sputnik. Ľudia berú závery vedcov. Nič iné im neostáva. Ani ja nie som mikrobiológ a nerozumiem technológiám vakcín. Platíme ich z našich daní a ich úlohou je veci posudzovať vedeckými okuliarmi a vytvárať závery. Nie je to nič iné ako logické vyústenie zložitých [...]

Otvorený list vrahom Jána a Martiny

27.03.2021

Ste naučení hľadať senzácie, likvidácie ľudí, zlobu a šírenie nenávisti. To som vám, milí novinári, napísal pred niekoľkými týždňami s tým. že som tvorcom dnes jedinej zdôvodnenej alternatívy ku kapitalizmu na takej úrovni, ktorej žiaden iný projekt nesiaha ani po členky. Ten ste prehliadali, alebo dokonca hádzali tomu polená pod nohy. No a v posledných rokoch sa [...]

Bude z Ľuboša Blahu najväčší klamár, pokrytec a podvodník politickej histórie?

20.03.2021

„Ľavica potrebuje víziu. Musí začať bojovať za záujmy pracujúcich ľudí, za nové ekonomické alternatívy- za nový socializmus. Musí ju ponúknuť ľavica, lebo ináč ju ponúkne nejaký fašista, iracionálny nihilista či demagóg.“ ukončuje svoju knihu Antikapitalista v roku 2018 Ľuboš Blaha. Najľavicovejší politik NR SR, ako o sebe píše na svojom facebooku. [...]

Covid pass / GreenPass /

Covid passy majú chyby. Nik za to vraj nemôže

30.07.2021 06:00

Na to, aby Covid pass fungoval, musia v ňom byť správne a najmä aktuálne údaje. Ak nie sú, úrady si vás medzi sebou posúvajú.

testy, koronavírus, Florida

ONLINE: V rizikových oblastiach noste rúška aj očkovaní, žiada Biden

30.07.2021 06:00, aktualizované: 06:19

Federálni zamestnanci v USA budú musieť byť zaočkovaní, alebo chodiť pravidelne na testy a nosiť rúška.

pocasie-30-7-2021

Máme rekordne teplé leto. Bude pokračovať?

30.07.2021 00:00

Leto v tomto roku prinieslo viacero rekordov. Bude to pokračovať alebo sa dočkáme začiatkom augusta studenšieho počasia?

Rusko Navaľný

Bývalý šéf sibírskej väznice zneužil väzňov na postavenie si domu

29.07.2021 23:33

Vereščak si nechal od väzňov vyrobiť i nábytok. V dome teraz žije.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 54985x
Priemerná čítanosť článkov: 2618x

Autor blogu

Kategórie