Založ si blog

Sú dnešní vedci skutočne vedci, alebo majú nejaké iné úlohy?

 

Vyhrážky vedcom  reálny problém.” vyjadrila sa pani Baťová počas kauzy sputnik.  

Ľudia berú závery vedcov. Nič iné im neostáva. Ani ja nie som mikrobiológ a nerozumiem technológiám vakcín. Platíme ich z našich daní a ich úlohou je veci posudzovať vedeckými okuliarmi a vytvárať závery.

Nie je to nič iné ako logické vyústenie zložitých spoločenských procesov doby a pomáha nám to. Ibaže by nám vedci klamali. Pri sputniku to posúdiť neviem. Ale jeden príklad o ich hodnovernosti predsa len mám. Naši vedci zo SAV dokázali urobiť záver na novonavrhovanú alternatívu ku kapitalistickému režimu. Vraj nič nové, pričom aj moje autentické opísanie princípov a dôsledkov fungovania spoločnosti v rámci tohto režimu cez stredoveké upaľovanie bosoriek je vraj nemiestne.

A realita? V projekte je z odborného hľadiska nové skoro všetko a posúva ekonómiu do úplne iného levelu posudzovania javov. Za mnou sú reálne skúsenosti a vidím veci, ktoré oni vidieť nemôžu. Vytvoriť niečo také jednoducho je nad ich sily. To im nikto nezazlieva. Spoza počítača a čítaním kníh nikto nikdy nepochopí reálne ekonomické javy a súvislosti. Ale tu sa žiada iba posúdenie niečoho, čo sa už vytvorilo. A to by mali zvládať.

Nová je kombinácia, ktorá sa ponúka a tá musí byť aplikovaná práve v takomto zložení a nijakom inom. Toto je vysvetlené dopodrobna. Nové je to, že pri takejto stratégii sa našiel spôsob na empirické zdôvodnenie správnosti projektu. Ale aj mnohé iné veci a pohľady. A naši vedci toto považujú za niečo bežné a nič nové. Na otázky už odpovedať nevedia. Vytvorili záver bez argumentov. A spoločenské upaľovanie bosoriek podľa nich neexistuje, pričom to hneď potvrdia svojim postojom k niečomu takému a idú odstrániť niekoho, kto vyšiel nad ich level. Nepoužili vedecké okuliare, ale akési iné. Neviem posúdiť kto im ich dal. Či dnešní mocní, či ich k záverom ťahá niečo iné. Neviem a je to v podstate jedno.

Nie som mikrobiológ a nerozumiem medicíne, aby som vedel hovoriť, či niekto v takejto problematike hovorí pravdu alebo nie. Prípadne kolektívne klame. Ale v ekonómii som doma, videl veci z mnohých perspektív a poukazujem na môj autentický projekt. Tu klamali. Klamali a klamú kolektívne, pričom toto môže masovo zabíjať a vraždiť. Samozrejme niečo také ničí aj moju prácu a jej výsledky. A dotýka sa aj môjho života. Pre mňa sú to podvodníci a banda vrahov. Doterajšie fakty hovoria toto. Budú mať šancu svoje slová zdôvodniť na verejnej debate, uvidíme.

Na závery musíte mať argumenty, o tom je vedecký pohľad. Naši vedci ich v tomto prípade nemali a nemajú. Klamali. Minimálne tu sa správali podľa nevedeckých princípov. Podľa princípov jedna baba povedala a radšej niekoho zlikvidujeme, ako sa pozrieť pravde do očí. Jednoducho ako v stredoveku. Tu klamali a je to dokázateľné. Pri iných to posúdiť neviem.

Ľudia predsa vedcom veria, nič iné im neostáva. Len tak na zamyslenie..

 

 

Fakty o príklade.. Projekt čumil :: Kooperativizmus 

Tvorba kariér, ničnerobenie a nulové výstupy. NBS plne v rukách režimu?

01.06.2021

Chceli by sme Vás však informovať, že výberová komisia sa rozhodla nepozvať Vás na pohovor. Odpisuje mi pracovníčka NBS. Teda Národnej banky Slovenska. Dôvod, prečo som sa hlásil na danú pozíciu bol ten, že som niečo urobil a vedel sa preukázať analýzou, ktorá na túto pozíciu sedí ako uliata. Vlastne nič viac sa na to ani nedá ponúknuť. Dôvod mi neoznámili. Mám za [...]

Otvorený list vrahom Jána a Martiny

27.03.2021

Ste naučení hľadať senzácie, likvidácie ľudí, zlobu a šírenie nenávisti. To som vám, milí novinári, napísal pred niekoľkými týždňami s tým. že som tvorcom dnes jedinej zdôvodnenej alternatívy ku kapitalizmu na takej úrovni, ktorej žiaden iný projekt nesiaha ani po členky. Ten ste prehliadali, alebo dokonca hádzali tomu polená pod nohy. No a v posledných rokoch sa [...]

Bude z Ľuboša Blahu najväčší klamár, pokrytec a podvodník politickej histórie?

20.03.2021

„Ľavica potrebuje víziu. Musí začať bojovať za záujmy pracujúcich ľudí, za nové ekonomické alternatívy- za nový socializmus. Musí ju ponúknuť ľavica, lebo ináč ju ponúkne nejaký fašista, iracionálny nihilista či demagóg.“ ukončuje svoju knihu Antikapitalista v roku 2018 Ľuboš Blaha. Najľavicovejší politik NR SR, ako o sebe píše na svojom facebooku. [...]

Ursula von der Leyenová

Lídri EÚ odmietli summit s Putinom, chcú s ním však udržiavať dialóg

25.06.2021 07:14

Lídri EÚ nezhodli na tom, že by sa s Putinom mali bezprostredne stretnúť "na najvyššej úrovni". Dohodli sa však, že s Ruskom budú udržiavať dialóg.

Virus Outbreak Russia

ONLINE: Fíni si doniesli do krajiny koronavírus z futbalu v Rusku

25.06.2021 06:15, aktualizované: 07:36

Fínsko zaznamenalo výrazný nárast počtu prípadov koronavírusu. Priniesli ho futbaloví fanúšikovia z Ruska.

Mária Kolíková

Podľa Kolíkovej je namieste diskutovať o skupinách ľudí, pre ktoré by bolo očkovanie povinné

24.06.2021 23:09

Líder strany Hlas-SD Pellegrini v diskusnej relácii Na hrane TV Joj zdôraznil, že Slovensko nie je diktátorský režim, aby prikazoval očkovanie.

Francúzsko koncert

Viac ako polovica opýtaných sa pre pandémiu na koncerty nechystá

24.06.2021 22:41

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý dal vypracovať SOZA. Ľudia sa obávajú možnej nákazy, prekážajú im aj opatrenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 53963x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu

Kategórie