Založ si blog

Sú dnešní vedci skutočne vedci, alebo majú nejaké iné úlohy?

 

Vyhrážky vedcom  reálny problém.” vyjadrila sa pani Baťová počas kauzy sputnik.  

Ľudia berú závery vedcov. Nič iné im neostáva. Ani ja nie som mikrobiológ a nerozumiem technológiám vakcín. Platíme ich z našich daní a ich úlohou je veci posudzovať vedeckými okuliarmi a vytvárať závery.

Nie je to nič iné ako logické vyústenie zložitých spoločenských procesov doby a pomáha nám to. Ibaže by nám vedci klamali. Pri sputniku to posúdiť neviem. Ale jeden príklad o ich hodnovernosti predsa len mám. Naši vedci zo SAV dokázali urobiť záver na novonavrhovanú alternatívu ku kapitalistickému režimu. Vraj nič nové, pričom aj moje autentické opísanie princípov a dôsledkov fungovania spoločnosti v rámci tohto režimu cez stredoveké upaľovanie bosoriek je vraj nemiestne.

A realita? V projekte je z odborného hľadiska nové skoro všetko a posúva ekonómiu do úplne iného levelu posudzovania javov. Za mnou sú reálne skúsenosti a vidím veci, ktoré oni vidieť nemôžu. Vytvoriť niečo také jednoducho je nad ich sily. To im nikto nezazlieva. Spoza počítača a čítaním kníh nikto nikdy nepochopí reálne ekonomické javy a súvislosti. Ale tu sa žiada iba posúdenie niečoho, čo sa už vytvorilo. A to by mali zvládať.

Nová je kombinácia, ktorá sa ponúka a tá musí byť aplikovaná práve v takomto zložení a nijakom inom. Toto je vysvetlené dopodrobna. Nové je to, že pri takejto stratégii sa našiel spôsob na empirické zdôvodnenie správnosti projektu. Ale aj mnohé iné veci a pohľady. A naši vedci toto považujú za niečo bežné a nič nové. Na otázky už odpovedať nevedia. Vytvorili záver bez argumentov. A spoločenské upaľovanie bosoriek podľa nich neexistuje, pričom to hneď potvrdia svojim postojom k niečomu takému a idú odstrániť niekoho, kto vyšiel nad ich level. Nepoužili vedecké okuliare, ale akési iné. Neviem posúdiť kto im ich dal. Či dnešní mocní, či ich k záverom ťahá niečo iné. Neviem a je to v podstate jedno.

Nie som mikrobiológ a nerozumiem medicíne, aby som vedel hovoriť, či niekto v takejto problematike hovorí pravdu alebo nie. Prípadne kolektívne klame. Ale v ekonómii som doma, videl veci z mnohých perspektív a poukazujem na môj autentický projekt. Tu klamali. Klamali a klamú kolektívne, pričom toto môže masovo zabíjať a vraždiť. Samozrejme niečo také ničí aj moju prácu a jej výsledky. A dotýka sa aj môjho života. Pre mňa sú to podvodníci a banda vrahov. Doterajšie fakty hovoria toto. Budú mať šancu svoje slová zdôvodniť na verejnej debate, uvidíme.

Na závery musíte mať argumenty, o tom je vedecký pohľad. Naši vedci ich v tomto prípade nemali a nemajú. Klamali. Minimálne tu sa správali podľa nevedeckých princípov. Podľa princípov jedna baba povedala a radšej niekoho zlikvidujeme, ako sa pozrieť pravde do očí. Jednoducho ako v stredoveku. Tu klamali a je to dokázateľné. Pri iných to posúdiť neviem.

Ľudia predsa vedcom veria, nič iné im neostáva. Len tak na zamyslenie..

 

 

Fakty o príklade.. Projekt čumil :: Kooperativizmus 

Podvodníci v riadení režimu nielen ako známy fakt, ale už preukázateľná skutočnosť

14.10.2022

Do riadiacich a následne odborných štruktúr režimu sa vzhľadom na jeho zlodejsko úžernícku povahu naimplementovali podvodníci, klamári a zavádzači. Žijeme dobu úžery a klamstiev a je to cítiť v akejkoľvek aktivite pri snahách o prežitie. Je založený na likvidáciách poctivých ľudí, umelých kariérach vznikajúcich cez takéto inkvizičné procesy a to všetko [...]

Švédsky kapitalista už jeden rozvoj zastavil a priniesol devastáciu. Pozor, možno to robí zase.

01.07.2022

Akoby platilo, že ak začalo ísť o majetkové pomery a chcelo sa ísť cestou k demokratizácii ekonomického prostredia, vtedy sa najvyšší rozzúrili a veci zastavili. Píše dnes literatúra aj na margo udalostí vo Švédsku v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia. Práve vtedy stála Európa na križovatke. Buď sa pôjde demokratizáciou, alebo sa uvoľnia [...]

Verejná výzva na Miloslava Olejára, kandidáta na primátora Bardejova(aj video)

24.06.2022

Najprv som túto výzvu chcel urobiť iba cez video a moju facebookovú stránku. Ale akosi to odrazu nejde. Reklamy nejdu, vraj treba vymeniť údaje. Poradili mi nejakí ľudia. No uvidíme, hneď to skúsim. Teraz nejde dať priamo ani video. Možno som niečo urobil ja, ale asi by už neprekvapovalo, keby to bola práca niekoho iného. Jednoducho americká sloboda slova zasahuje do volieb na [...]

Milan Majerský, KDH, Eduard Heger, OĽaNO

KDH stále rokuje s Hegerom o spolupráci. Dvojka na kandidátke? Nedôstojné, tvrdí Matovič

04.02.2023 12:45

KDH potvrdilo, že Heger dostal ponuku byť dvojkou na kandidátke.

Dopravná nehoda

Na Chopku zúri orkán. Na D1 došlo k hromadnej zrážke asi 30 áut

04.02.2023 10:03, aktualizované: 15:46

Okresný úrad v Žiline vyzval občanov na severe Žilinského kraja, aby pre zlú situáciu vychádzali z domov a cestovali iba v súrnych prípadoch.

Polícia / Policajná páska /

V obci Veľký Biel došlo v noci k vražde

04.02.2023 09:05

Obeťou je 44-ročná žena. Polícia uviedla, že ide o prvú vraždu v bratislavskom kraji v tomto roku.

Richard Sulík

Sulík: Matovič mal dodržať slovo, vláda by nepadla

04.02.2023 08:19

Ak by bol Igor Matovič dodržal slovo a doručil prezidentke svoju demisiu, vláda Eduarda Hegera vôbec nemusela padnúť, tvrdí Richard Sulík.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 106957x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie