Založ si blog

Švédsky kapitalista už jeden rozvoj zastavil a priniesol devastáciu. Pozor, možno to robí zase.

 

Akoby platilo, že ak začalo ísť o majetkové pomery a chcelo sa ísť cestou k demokratizácii ekonomického prostredia, vtedy sa najvyšší rozzúrili a veci zastavili. Píše dnes literatúra aj na margo udalostí vo Švédsku v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia. Práve vtedy stála Európa na križovatke. Buď sa pôjde demokratizáciou, alebo sa uvoľnia ruky kapitalistom. Kapitalisti tento nerovný boj vyhrali. Uverilo sa, že ak sa dá jednému veľa a veľkú moc, prinesie to blaho spoločnosti. Trendy za posledných 30-40 rokov hovoria jasnou rečou. Ideme cestou do apokalypsy a ideme tam míľovými krokmi. Viera v túto kauzalitu sa ukázala ako falošná. Kauzalitu, na ktorej je postavený celý kapitalistický mechanizmus a prakticky celý jeho odborný svet. Nič viac vlastne za nimi nie je.

 

Takto sa zamietlo napríklad s tzv. Meidnerovým plánom, ktorý bol v tom období na stole práve vo Švédsku. Jeden z doteraz najlepšie pripravených plánov, ktorým sa chcela zavádzať ekonomická demokracia. Mali sa vytvoriť zamestnanecké fondy, ktoré budú neskôr slúžiť na skupovanie kapitalistických spoločností s cieľom vytvárať iné. Založená na demokracii. Niekomu to vadilo. Podobné pokusy boli likvidované naprieč Európou. Išlo o globálne trendy, kde začal kapitalista vystrájať po rokoch utlmenia jeho moci v povojnovom období. Ale ten Švédsky model bol jeden z doteraz najlepšie pripravených, aj keď sa ho implementovať nepodarilo.

 

Na východe Slovenska sa dnes ponúka historicky najviac pripravená a zdôvodnená alternatíva smerom k demokratizácii. Odborníci, ktorí vychádzajú zo sveta viery v nepoškvrnenosť kapitalistu o ňom klamú a zavádzajú. Dnes je ale vo forme komplexného systémového návrhu ktorý je zdôvodnený z akejkoľvek strany. Mierumilovná cesta, ktorú si vlastne nikto nevšimne. Historické a empirické zdôvodnenie. Konečne niečo priechodné v odborných diskusiách. No a stavajú sa mu do cesty. Igor, Rišo, ale aj iné myšlienkové esá, ktoré riadia túto krajinu a hrajú v skutočnosti v prospech bohatých, robia a šíria zlo aj na východe. Stavajú sa mu do cesty, aj keď o ňom dobre vedia. Musia projekt odstrániť z cesty, lebo diskusie s nim ukážu ich mentálnu výbavu a to, akú genocídu páchajú na vlastnom národe. Chcú, aby 30 rokov trvajúca devastácia spoločnosti bola dokonaná. A taký švédsky kapitalista, ktorý už pred nejakým časom niečo zo sveta zniesol a dnes je výsledky aj jeho konania vidieť asi najlepšie a to na mnohých frontoch spoločenského života, našim mysliteľom a povedzme už preukázateľným novodobým zavádzačom a klamárom, v tom môže chcieť pomáhať.

 

Mať na východe prácu v kontexte s novou automobilkou Volvo je dobré a každý to chce. Len aby za tou prácou nebolo ďalšie ľudské nešťastie. Aby nás tu niekto nepodplácal. Dnes je to na rozdiel od Meidnerovo plánu a iných pokusov sedemdesiatych rokov ale zistiteľné. V odborných diskusiách, ktorým sa tieto produkty režimu, tak vehementne bránia. Produkty režimu ktoré sa na viac ako na podlizovanie niekomu, komu sa dala absolútna moc a následné organizované zapredávanie národa, nezmôžu. A zrejme aj podkopávania nôh tým, ktorí niečo v spoločnosti robia. Po vzore kapitalistického drancovania. Aby toto nebola zase nejaká pasca, ktorá by sa len opakovala. Ak áno, dnes je skutočne preukázateľná.

 

Viac na www.kooperativizmus.sk

Podvodníci v riadení režimu nielen ako známy fakt, ale už preukázateľná skutočnosť

14.10.2022

Do riadiacich a následne odborných štruktúr režimu sa vzhľadom na jeho zlodejsko úžernícku povahu naimplementovali podvodníci, klamári a zavádzači. Žijeme dobu úžery a klamstiev a je to cítiť v akejkoľvek aktivite pri snahách o prežitie. Je založený na likvidáciách poctivých ľudí, umelých kariérach vznikajúcich cez takéto inkvizičné procesy a to všetko [...]

Verejná výzva na Miloslava Olejára, kandidáta na primátora Bardejova(aj video)

24.06.2022

Najprv som túto výzvu chcel urobiť iba cez video a moju facebookovú stránku. Ale akosi to odrazu nejde. Reklamy nejdu, vraj treba vymeniť údaje. Poradili mi nejakí ľudia. No uvidíme, hneď to skúsim. Teraz nejde dať priamo ani video. Možno som niečo urobil ja, ale asi by už neprekvapovalo, keby to bola práca niekoho iného. Jednoducho americká sloboda slova zasahuje do volieb na [...]

Akcia zneguj projekt kooperativizmus za 5000 Eur ukončená. Video.

25.03.2022

Takže ani 5000 Eur nepresvedčilo. Prečo asi? Množstvo klamárov a zavádzačov, príde na lámanie chleba a všetci zdúchnu. Ponúkaných 5000 Eur by malo stačiť na ukážku toho, prečo tomu tak je. Žijeme smutnú dobu. Ponúkať niečo zdôvodnené a v súvislostiach osobnostiam a riadiacim štruktúram dnešného režimu je ako rozprávať sa s mojim psom o futbalovom [...]

jadrová zbraň strela nuclear

Ruský moderátor navrhuje použiť jadrovú zbraň pri „vstupe“ do Poľska

04.02.2023 16:39

Týmto spôsobom by sa podľa Vladimira Solovjova, hlasnej trúby Kremľa, podarilo zabrániť dodávkam západných zbraní Kyjevu.

Igor Matovič, NR SR

VIDEO: Matovič chce zosekať platy poslancov, nech ich platia strany: OĽaNO má peňazí, že nevieme čo s nimi

04.02.2023 16:39

Voľby majú byť v septembri, aby mali policajti viac času na vyšetrovanie káuz, nie aby sme získali príspevok od štátu, tvrdí Matovič.

Milan Majerský, KDH, Eduard Heger, OĽaNO

KDH stále rokuje s Hegerom o spolupráci. Dvojka na kandidátke? Nedôstojné, tvrdí Matovič

04.02.2023 12:45

KDH potvrdilo, že Heger dostal ponuku byť dvojkou na kandidátke.

Dopravná nehoda

Na Chopku zúri orkán. Na D1 došlo k hromadnej zrážke asi 30 áut

04.02.2023 10:03, aktualizované: 15:46

Okresný úrad v Žiline vyzval občanov na severe Žilinského kraja, aby pre zlú situáciu vychádzali z domov a cestovali iba v súrnych prípadoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 106964x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie