Založ si blog

Kapitalizmus začal a skončí v Amsterdame?

Máš pekné nohavice. Povedal som pred hotelom jednej milej slečne po príchode z práce. No to som nemal. Sedela s miestnymi dievčatami(ženami) z hotela a moja reč tela a mimika sa zdala byť pre nich provokatívna. Teda išlo o prirodzené flirtovanie a nepáčilo sa im to, aj keď slečna sa na to iba milo usmievala. Hneď mi to naznačili, aj keď tomu nerozumeli. Ona totiž rozprávala jazykom, ktorý je blízky tomu môjmu a ohavnú vec o nohaviciach som povedal v nej. Ibaže niečo také je nemiestne. Oheň do ohňa prilialo to, že som jej zaklopal aj na dvere. Čo som jej mimochodom predtým povedal s tým, že niekam vybehneme. Ona ticho súhlasila a smiala sa. Keď sa ma na to pýtali, samozrejme som prikývol, lebo na tom nevidím nič zlé. Ale toto bolo veľké priznanie. Pre miestnych som niečo, čo nezapadá. Flirtovať a otvorene sa rozprávať s opačným pohlavím je tu akosi zlé. Ženy, ktorým sa nepáčila reč môjho tela, majú k tomu tendenciu hľadať rovnaké pohlavie. Vynucujú si rešpekt takéhoto správania, vytrubujú do sveta slová o rešpekte a využívajú na to rôzne veci. Ktoré je už počuť aj u nás. LGTBI komunita v plnej paráde. Chlopi za ruky s chlopami, baby s babami a kec chlop še prihutori babe, ta je dement. Na vychodze by sme povedali. No a vraj ak chcem a potrebujem ženu, tu v Amsterdame si ju môžem kúpiť a nerobiť také bezočivé ťahy. Navrhli mi nakoniec.

Hneď sa to riešilo s mojim novým šéfom, ktorému o neuveriteľnom incidente volali a pri ktorom som následne musel obhajovať moju prácu, keďže o deň neskôr mi chcel znižovať plat. Neuveriteľné, ale aj takéto veci sú súčasťou kapitalistického režimu a využívajú sa na odstraňovanie, či vyvolávanie strachu v ľuďoch. A je to bežná vec. Pracoval som v americkej nadnárodnej korporácii a tam nám pol dňa vysvetľovali, ako sa môžeme a nemôžeme prihovárať k ženám. Čo je samozrejme zneužiteľné pri mocenskom boji a ktokoľvek si môže vymyslieť a prispôsobiť doslova hocičo.

Moje otvorené správanie aj k opačnému pohlaviu sa mnohým nepáči. Aj keď doteraz sa sťažovali iba chlapi, ktorí skôr závideli to, že to robím. A asi aj nemali čo iné riešiť a nevedeli ako ináč s nimi nadväzovať kontakt. Odsudzovanie a akési lynčovanie niekoho jednoducho pomáha v sociálnej inklúzii a spájaniu ľudí. Preto to potrebujeme. Nakoniec spoločnosť, tá naša slovenská bezpochyby, funguje prakticky iba na tom. V tomto sme doslova extratrieda.

Niečo také sa mi však stalo prvýkrát a na prekvapenie v asi najliberálnejšej metropole vyspelého kapitalistického sveta. Viac ako mesiac som žil v Chicagu, Sydney, Londýne, Dubline, Helsinkách, Štokholme či Bratislave. Niečo som teda už videl. A treba povedať, že opačnému pohlaviu, samozrejme s jeho súhlasom, hovorím aj iné veci, ako sú pekné nohavice. Lebo mi to príde prirodzené. Alebo nič prirodzenejšie mi nikdy neprišlo.

Dôsledky takýchto javov

Problém a dôsledok takýchto javov je však to, že v tomto režime potom vznikajú „riadiace kapacity“, ktoré si nedokážu všimnúť, že celý ich svet je založený na pyramídovom nelogickom kasíne. Jednoducho na primitivizme najhrubšieho zrna, kde sa v konečnom dôsledku iba zotročuje, likviduje, asi aj zabíja a vraždí poctivo pracujúcich ľudí. Riešia to, ako niekoho odstraňovať, nie to, ale vytvárať hodnoty. Potom im dáte pred oči zdôvodnený program a čumia ako teľatá na maľované vráta… Ako naše politické kapacity, či vedci SAV.

https://www.kooperativizmus.sk/projekt-cumil/

 

Tvoriť hodnoty. To sa musia učiť mladí. Dnes sa učia tomu, ako tvoriť kariéru, ako špekulovať a okrádať tých, ktorí ich tvoria.

Poctivá práca cestou tak najskôr od most

Môj projekt ukazuje, ako obhajovanie sa poctivou prácou v rámci tohto režimu spôsobuje vyháňanie a odstraňovanie na perifériu spoločnosti. Vytvára zo mňa doslova bezdomovca. Ukazujem to cez objektívne výsledky práce a teda empirické dôkazy. Riadiace štruktúry v rámci neho jednoducho fungujú na takýchto princípoch. Zhora dole.

Tvorba prvej zdôvodnenej alternatívy k úžerníckym režimom, ktorá je mimochodom výsledkom aj môjho prirodzeného správania sa aj k opačnému pohlaviu, je asi najzaujímavejším a najlepším príkladom tohto mechanizmu. Vysmievajú a odstraňujú ju tí, ktorí v živote okrem celoživotného riťolezectva a kariér neurobili a neponúkli nič. Inteligencia režimu nemá o tvorbe niečoho ani potuchy. Neznámy svet. Vie vysmievať, podkopávať nohy a likvidovať. Proste tento mechanizmus produkuje nebezpečných dementov v riadiacich štruktúrach.

Treba preč

Jednoducho už treba preč. Kapitalistické kasíno už treba čo najskôr zrušiť, lebo tentokrát urobí nenapraviteľné nešťastie. Nešťastia, ktoré napáchal svojimi dôsledkami doteraz, budú s tým, čo hrozí v tejto vyspelej dobe, asi ničím.

Toto je ďalší malý príklad do mozaiky putovaním týmto režimom cez praktické skúsenosti doma, či v jeho centrách… Vedel som o tomto probléme a kapitalistickej zbrani na ťahanie najsprostejších ľudí do riadiacich štruktúr, ale až teraz mi prišiel takýto zaujímavý príklad. Aj keď protagonisti takýchto vecí v tomto prípade jednoducho iba kopírujú a zneužívajú podstatu fungovania ich sveta. Alebo jednoducho sú v tom do istej miery nevinne, niečo také je tu úplne bežné a ja to tiež trochu zneužívam na ukázanie komplexnosti problémov a fungovania dnešnej úžerníckej kapitalistickej mašinérie.

Dúfam, že ma za ďalšie „dobré skutky“ nezlynčujú.

Za normálnych okolností by lichotenie o pekných nohaviciach malo zlepšovať náladu. Ono to aj zlepšuje. Ibaže riadiacim štruktúram, tvoreným neprirodzeným spôsobom, takéto javy nevoňajú a hľadajú cesty, ako prirodzenej energii zabrániť. Aby vznikali iba ich klony. Magori naučení na hranie sa s inými a úžeru. Systém je tak nastavený. A niečo také môže zničiť tento svet úžery. Čo môj projekt asi dobre ukazuje a v prípade diskusií s dnešnou mentálne retardovanou inteligenciou, na čo sa tlačí a čoho sa boja, tomu tak už asi jednoznačne bude a ukáže sa to v plnej paráde. V tomto režime však paradoxne aj toto dokáže zabíjať.

Mimochodom v rámci pobytu v Amsterdame mám v pláne ukázať tvorbu stavby v mojej réžii. Ukázať, že riadenie a tvorba hodnôt, či konečný výstup, sú hlavne o schopnosti spolupráce. Vedieť niečo robiť je dôležité, ale práve schopnosť rešpektu a spolupráce je tým najdôležitejšim faktorom, ktorý robí spoločné výstupy. Už som to raz z takej pozície urobil s výbornými výsledkami, len sa to niekde niekomu nepáčilo a výsledky záhadne „zmizli“. Teraz to urobíme pod verejnou kontrolou a transparentne. Na tom sme dohodnutí a preto som sem prišiel. Dúfam, že ma za to nezlynčujú a nepokúsia o ďalšie zaujímavosti, keď im to urobím. Má ísť o ďalší dôkaz toho, čo sa dialo na mne ako osobe počas rozvíjania dnes historicky prvej zdôvodnenej a demokratickej alternatívy voči úžerníckym režimom. Ktorá je už na svete a je ťažké to poprieť, prípadne nejako napadnúť. Čo je teda pre režim a ním vytvorených darmožráčov prúser. Musia to urobiť nejako poza chrbát a mňa takto odstaviť.

Cez kapitalizmus ku kooperativizmu…

Kapitalizmus a republika vystriedali stredoveké feudálne a ideologické(náboženské) lynčovanie a upaľovanie bosoriek. Alebo dali tomu určitú protiváhu a jedno kontrolovalo a vyvažovalo druhé. To, čo takýto svet prinášal, je viditeľné v určitej miere aj dnes a snažím sa to ukázať na nejakých príkladoch. Kapitalizmu patrí za to vďaka. Išlo o o veľký krok vpred. Vznikla veľkovýroba a rozvíjali sa technológie spolu s priemyslom. Ideologické blúznenie a vysvetľovanie si vecí tak, ako komu v danom momente vyhovuje, postupne strieda pragmatizmus a empirický pohľad na svet. Teda svet faktov. Lenže tvorca hodnôt, teda konečný robotník, bol a bude v tomto režime handrou na zametanie neschopností neprirodzených riadiacich štruktúr. Ktoré vznikali a vznikajú zaujímavým mechanizmom. Aj pomocou takýchto zvláštnych zbraní hromadného ničenia zdravého rozumu.

Burzy a teda asi aj jeho podstata fungovania vznikli v Amsterdame. Vznikne v Amsterdame a Holandsku dôležitý dôkaz o tom, čo tento režim dnes, ale vlastne dlhodobo spôsobuje na jednotlivcoch a pomôže presadeniu kooperativizmu, ktorý by mal byť z tohto historického hľadiska definitívnym prechodom do ďalšej, tentoraz už demokratickej dimenzie? Teda vlády ľudu? No uvidíme. Každopádne bude sa o tom písať a všetko verejne ukazovať.

Žijeme v zločineckom režime. Akomsi kapitalisticko-ideologicko-úžerníckom mechanizme, kde sa zabíja a vraždí sofistikovaným spôsobom. Ktorý funguje iba na takýchto veciach a toto je jeho podstatou. Toto sa ide definitívne dokázať a o tom sa bude písať.
Zatiaľ z Amsterdamu toľko.
Viac o celom rozbehnutom projekte.. www.kooperativizmus.sk

 

Sú dnešní vedci skutočne vedci, alebo majú nejaké iné úlohy?

17.04.2021

“Vyhrážky vedcom sú reálny problém.” vyjadrila sa pani Baťová počas kauzy sputnik. Ľudia berú závery vedcov. Nič iné im neostáva. Ani ja nie som mikrobiológ a nerozumiem technológiám vakcín. Platíme ich z našich daní a ich úlohou je veci posudzovať vedeckými okuliarmi a vytvárať závery. Nie je to nič iné ako logické vyústenie zložitých [...]

Otvorený list vrahom Jána a Martiny

27.03.2021

Ste naučení hľadať senzácie, likvidácie ľudí, zlobu a šírenie nenávisti. To som vám, milí novinári, napísal pred niekoľkými týždňami s tým. že som tvorcom dnes jedinej zdôvodnenej alternatívy ku kapitalizmu na takej úrovni, ktorej žiaden iný projekt nesiaha ani po členky. Ten ste prehliadali, alebo dokonca hádzali tomu polená pod nohy. No a v posledných rokoch sa [...]

Bude z Ľuboša Blahu najväčší klamár, pokrytec a podvodník politickej histórie?

20.03.2021

„Ľavica potrebuje víziu. Musí začať bojovať za záujmy pracujúcich ľudí, za nové ekonomické alternatívy- za nový socializmus. Musí ju ponúknuť ľavica, lebo ináč ju ponúkne nejaký fašista, iracionálny nihilista či demagóg.“ ukončuje svoju knihu Antikapitalista v roku 2018 Ľuboš Blaha. Najľavicovejší politik NR SR, ako o sebe píše na svojom facebooku. [...]

fico kaliňák kamenický

Fico sľubuje pikantné údaje o rodinnej firme Kolíkovej. Ministerka: Stojím mu v ceste

20.04.2021 17:59

Robert Fico informoval o rodinnej firme, kde je spoločníčkou ministerka Mária Kolíková. Tá mu odkázala, nech útočí len na ňu, nie na jej príbuzných.

Cela

Súd udelil bývalému pražskému imámovi 14,5 roka za terorizmus

20.04.2021 16:06

Trest uložený vlani si tak predĺži. Peniaze na financovanie terorizmu zbieral aj na Slovensku.

sčítanie obyvateľov

Asistované sčítanie sa uskutoční v termíne od 3. mája do 13. júna

20.04.2021 16:04, aktualizované: 17:03

Asistované sčítanie je určené predovšetkým pre digitálne vylúčených obyvateľov.

jaroslav naď eduard heger ivan korčok

Heger: Po udalostiach v ČR zasadla bezpečnostná rada, vyhodnotila situáciu

20.04.2021 15:23

Česko vyhostilo 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, ktorí boli identifikovaní ako dôstojníci tajných služieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 49355x
Priemerná čítanosť článkov: 2468x

Autor blogu

Kategórie